POZNANIACY SZUKAJĄ ZAGINIONEJ. NA PRZYSTANKU TRAMWAJOMYM ZNALEZIONO JEJ DOWÓD OSOBISTY.
W tym roku spośród zgłoszonych zaginięć w Wielkopolsce pozytywnie zrealizowano 1761 spraw. Policjanci ciągle poszukują 153 osób zaginionych w tym roku i w latach poprzednich – szanse są więc bardzo duże.
Na dzień 26 listopada 2015 roku - spośród zgłoszonych zaginięć w Wielkopolsce pozytywnie zrealizowano 1761 spraw – informuje rzecznik Komendanta Wojewódzkiego policji w Poznaniu, młodszy inspektor Andrzej Borowiak.
Cały Poznań poszukuje Ewy Tylman. Młoda kobieta ma 26 lat i zniknęła (dosłownie) z ulicy Mostowej, tuż po godzinie trzeciej nad ranem, czyli już w poniedziałek. Przed świtem.
Kobieta wracała z centrum miasta. Planowała pojechać taksówką – tak się nie stało. Miała dotrzeć na przystanek autobusu nocnego – tego kamery także nie potwierdzają. O pomoc proszą wszyscy. Rodzina zaginionej apeluje o wsparcie. Komenda Wojewódzka Policji podała do publicznej wiadomości informacje, pozwalające na rozpoznanie kobiety. - Wiek 26 lat, wzrost 165 cm, waga około 60 kg, szczupłej budowy ciała, włosy ciemne, proste do ramion, uszy przylegające, nos normalny (dołek na koniuszku nosa). W chwili zaginięcia kobieta ubrana był w szary płaszcz do pasa z kapturem, czarne spodnie jeansowe, czarny sweter, czarne buty na obcasie oraz czarną torebkę z ćwiekami – informuje Wielkopolska policja.
Najnowsze ustalenia mundurowych poszerzają nieco pole poszukiwań. - Według najnowszych informacji uzyskanych przez policjantów prowadzących sprawę wynika, że Ewa Tylman mogła znajdować się także tej nocy na ulicy Królowej Jadwigi na przystanku tramwajowym w pobliżu budynków AWF-u. Z policjantami, którzy zajmują się odnalezieniem zaginionej kobiety, skontaktowała się osoba, która znalazła na przystanku tramwajowym dowód osobisty Ewy Tylman. Policjanci w związku z nowymi okolicznościami obecnie sprawdzają i weryfikują nowe wątki zaistniałe w tej sprawie – dodają mundurowi.
ITAKA
W zasadzie Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych, to organizacja pomagająca policji odnaleźć osoby zaginione. Na łamach tej platformy dowiemy się też jak kształtuje się procedura poszukiwania zaginionych. - Po zgłoszeniu zaginięcia policji, dane osoby zaginionej trafiają do ogólnopolskiego systemu policyjnego. Dzięki temu każdy policjant w Polsce wie, że dana osoba jest poszukiwana. W przypadku zaginięcia za granicą, o zaginięciu wie także policja w kraju zaginięcia. Jeśli do zaginięcia doszło w którymś kraju strefy Schengen, o zaginięciu wie policja wszystkich krajów wchodzących w tę strefę. – Podpowiadają specjaliści z ITAKI. Trzeba pamiętać o tym, że zdarzają się osoby, które „znikają” z własnej woli. Tu pomoc policji bywa niekiedy niemożliwa. - Policjant nie ma prawa zatrzymać czy zaaresztować osoby tylko na podstawie zaginięcia. Sytuacja będzie wyglądała odmiennie jeśli poszukiwana osoba jest osobą nieletnią bądź też jest poszukiwana z dodatkowych powodów np. niepłacenie alimentów, dezercja z wojska. Wtedy postępowanie policji regulują inne przepisy stosowne do sytuacji. – Czytamy na stronach Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych.
- Policjanci ciągle poszukują 153 osoby zaginione w tym roku i w latach poprzednich – zaznaczył młodszy inspektor Andrzej Borowiak
Ogólnopolska ITAKA poszukuje w tej chwili 1137 osób, które znane są z imienia i nazwiska. Postacie oznaczane jako NN także są poszukiwane, bo często pojawia się ich zdjęcie i miejscowość, w której byli widziani ostatni raz. Tych osób ITAKA wyodrębnia 29.
Zaginionej w naszym mieście młodej kobiety nie ma w rejestrze.
Poznań
Trwają poszukiwania Ewy Tylman. Oby zakończyły się jak najprędzej i szczęśliwie, bo udało się zmobilizować do wytężonej pracy zarówno służby jak i poznaniaków. Media obiegły informacje o zaginięciu i dobrze. Każdy kto znajdzie osobę ze zdjęcia powinien się skontaktować z komendą na pod numerem: 61 841-23-13 lub 61 841-23-11. Można też udać się na najbliższy komisariat policji, lub zadzwonić pod numer 997.
Przeczytaj poprzedni artykuł!
LISTOPAD W POZNANIU (27.11- 29.11)
