LISTOPAD W POZNANIU (17.11- 19.11)
Po weekendzie, czas powrócić do obowiązków. Nie oznacza to jednak, że należy całkowicie zrezygnować z przyjemności. O tym, gdzie i jak warto spędzić ten tydzień, podpowiadamy w niniejszym artykule. Zachęcamy do lektury!
Wtorek
- Sesja Rady Miasta:
Wśród omawianych punktów będą m.in. zniesienie opłaty za posiadanie psa, Roczny Program Współpracy Miasta Poznania z Organizacjami Pozarządowymi i kwestia opłat za przejazdy lokalnym transportem.
XX Sesja Rady Miasta Poznania odbędzie się we wtorek 17 listopada 2015r. o godz. 09:00 w Sali Sesyjnej im. Wojciecha Szczęsnego Kaczmarka Urzędu Miasta Poznania.
- Koncert - Marcus Miller Afrodeezia, Leszek Możdżer i przyjaciele:
Miller/Możdżer/Namysłowski to seria (przynajmniej) dwóch koncertów w jednym. Materiał z płyty "Afrodeezia" w wykonaniu legendarnego amerykańskiego basisty i jego zespołu (Adam Agati, gitara; Louis Cato, perkusja; Alex Han, saksofon; Brett Williams, keyboard; Lee Hogans, trąbka) plus Leszek Możdżer prezentujący swoje najciekawsze projekty, w tym na koncertach w Katowicach, Wrocławiu i Gdyni - Dream Team Możdżer/Danielsson/Fresco, który zagra nie tylko największe przeboje, ale też premierowe nowości. Plus gość specjalny: Zbigniew Namysłowski.
Koncert odbędzie się w Sali Ziemi MTP. Początek o godzinie 19.00.
- Wielkopolskie Integracje Rockowe:
Gramy bo to lubimy , największą satysfakcją zespołu jest to że ktoś się bawi/rusza do ich muzyki. Chcemy zaistnieć na wielkiej scenie muzycznej świata i granie w każdym dużym mieście nam pomaga się spełnić. Na Scenie robimy Show poprzez kontakt z otoczeniem, naszym oświetleniem, Intrem i energią jaką wkładamy w występy live. Graliśmy w dużych miastach i klubach muzycznych , i każdy nas bardzo dobrze przyjmuje przez to , że nie gramy cały czas tego samego, każda nasza piosenka jest inna i zbudowana inaczej i jest bardzo wysokie prawdopodobieństwo że każdemu przypadnie coś do gustu z naszego materiału. Różnorodność to jest właśnie to , czego brakuje wielu zespołom, a my to posiadamy. Nasza muzyka określana jest jako czysty Heavy Metal z domieszkami Rocka/Stoneru/Doomu/Groove'u. Piękne połączenie tych gatunków zaowocowało powstaniem naszego zespołu "Order To Die", który swoją muzyką kruszy nawet największe i najtwardsze mury. Chcemy się pokazać i udowodnić na co nas stać.
Wstęp wolny. Start o 21.00 w klubie Alligator.
- Seryjni Poeci:
Na spotkaniu rozmawiać będziemy o książkach: „Berlin Porn” Joanny Oparek; „Jeszcze inna historia” Karola Maliszewskiego oraz o debiutanckim tomie Jolanty Nawrot – laureatki Konkursu im. Klemensa Janickiego, który odbył się w ramach festiwalu Poznań Poetów 2015. Prowadzenie: Marcin Jaworski.
Więcej informacji na temat wydarzenia znajdziecie na stronie CK Zamek.
- Poznań solidarny z Francją:
Po krwawych zamachach w stolicy Francji, w których zginęło niemal 130 osób, poznaniacy wyrażają swoją solidarność z paryżanami. Składają kwiaty, zapalają znicze, modlą się w intencji ofiar i ich rodzin.
Już w sobotę przed południem przed Domem Bretanii, w którym mieści się Konsulat Honorowy Francji, pojawiło się kilkadziesiąt zniczy. Poznaniacy w ten symboliczny sposób oddali hołd ofiarom zamachów w Paryżu, wyrażali wsparcie dla rodzin ofiar oraz swój sprzeciw wobec aktów terroru, w wyniku których w stolicy Francji zginęło blisko 130 osób a około 350 zostało rannych.
Środa
- Posiedzenie Komisji Polityki Przestrzennej:
Radni skupią się na tematach takich jak: omówienie wyników konkursu i propozycje dalszych działań na obszarze Wolnych Torów, przebudowa starego Dworca PKP i miejsca parkingowe przy nowych inwestycjach, przy ul. Saperskiej.
Początek o godzinie 16.00 w sali sesyjnej UMP.
- Koncert Strauss Gala:
To muzyczna podróż do krainy walca - świata pełnego gwaru, wirujących sukien, pięknych kobiet i flirtujących oficerów. Straussowska Orkiestra Festiwalowa pod dyrekcją Wojciecha Rodka zaprezentuje najsłynniejsze kompozycje rodziny Straussów. W programie koncertu znajdziemy cudowne walce, zabawne polki oraz najpopularniejsze fragmenty z operetek: Zemsta nietoperza, Baron cygański, Wiedeńska krew, Noc w Wenecji. Nie zabraknie oczywiście słynnego walca Nad pięknym modrym Dunajem jak również Marsza Radetzkiego.
Koncert odbędzie się w Auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, przy ul. Wieniawskiego. Początek o godzinie 19.00.
- Muzyka wokalna genialnego W. A. Mozarta:
"Wieczór akademicki w willi Wśród Róż" z udziałem studentów Wydziału Wokalno-Aktorskiego z klas śpiewu solowego prof. dr hab. Anny Jeremus-Lewandowskiej i prof. dra hab. Marka Moździerza. Wykonawcy: Marta Matuszewska, Marika Gryń, Justyna Nalepa, Marta Książek, Aleksandra Klafetka, Michał Heinze, Paweł Piechowiak, Kamil Zofiński, Grzegorz Zajączkowski, Michał Wajwod, Michał Gucma, Kinga Mikołajczak - fortepian. W programie arie, duety i kwintet z najsłynniejszych i mniej znanych oper Mozarta. Organizatorzy: Towarzystwo im. Feliksa Nowowiejskiego oraz Akademia Muzyczna im. I. J. Paderewskiego.
Wstęp wolny. Początek o godzinie 18.00 w Salonie Muzycznym - Muzeum Feliksa Nowowiejskiego.
- Nasz prezydent, choć przegrał - walczył dzielnie. Wydaje się, że teraz będzie miał więcej siły do stawienia czoła miejskim problemom. Tak przynajmniej deklaruje:
Czwartek
- Spotkanie z DIONISIOSEM STURISEM:
Prowadzenie: Danuta Woźnicka
→w ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych OFF CINEMA
Dionisios Sturis (1983) – urodzony w Grecji polski dziennikarz i reporter. Obecnie pracuje w Radiu TOK FM, gdzie zajmuje się tematyką zagraniczną. Stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Fundacji Rządu Greckiego. W 2012 roku otrzymał nominację do Nagrody PAP im. Ryszarda Kapuścińskiego w kategorii reportaż prasowy oraz nominację do nagrody Grand Press za reportaż radiowy. Jego debiutancką książkę „Grecja. Gorzkie pomarańcze (2013)” nominowano do Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki. W 2015 roku wydał „Gdziekolwiek mnie rzucisz. Wyspa Man i Polacy. Historia splątania”.
Więcej szczegółów na stronie Centrum Kultury Zamek.
- Spektakl Mario Hossen i Les Orpheistes Festival Orchestra z Wiednia: Cztery Pory Roku Antonio Vivaldiego - Poznań:
Mario Hossen to wybitny wirtuoz skrzypiec, solista i kameralista mieszkający w Wiedniu, który zadebiutował już w wieku 8 lat. Styl jaki reprezentuje to mieszanka romantycznej ekspresji i liryzmu z klasycznym racjonalizmem. To ciekawe połączenie to wynik między innymi pochodzenia artysty, który urodził się w Bułgarii, oraz jego edukacji muzycznej, którą otrzymał w Austrii. Warto dodać, iż ukończył Akademię Muzyczną w Wiedniu z dyplomem wyróżnienia i nagrodą Austriackiego Ministerstwa Kultury za wybitne osiągnięcia artystyczne, a jego profesorem był Michael Frischenschlagera, w Polsce znany jako juror konkursy im H. Wieniawskiego w Poznaniu. Mario Hossen współpracował między innymi z tak istotnymi orkiestrami jak Royal Philharmonic, English Chamber Orchestra, Wiener Kammerorchester. Wystąpił w najbardziej prestiżowych salach świata, takich jak Carnegie Hall w Nowym Jorku czy Konzerthaus w Wiedniu. Koncertował równiez w salach Włoch, Hiszpanii, Turcji, Albanii, Meksyku, Węgier, Rosji, Chin i Japonii. Artysta otrzymał również wiele prestiżowych nagród i odznaczeń muzycznych. Jest również dyrektorem artystycznym Les Orpheistes Festival Orchestra Vienna, dyrektorem International Music Academy Orpheus i profesorem w New Bulgarian University w Sofii.
Początek o 19.00 w Sali Ziemi MTP.
- Frontton:
Niezwykłe trio, którego oryginalne brzmienie oscyluje pomiędzy bogactwem nowoczesnego jazzu a muzyką współczesną. Podstawą ich twórczości jest improwizacja. Do muzycznego fenomenu zespołu Frontton przyczyniły się trzy osoby: Yosvany Quintero (saksofonista i klarnecista), Pelayo F. Arrizabalaga (turntablista) oraz Dominik Dolęga (multiperkusista). Zespół proponuje słuchaczom swoje własne brzmienie, wolne od wszelkich schematów i pełne nowych emocji.
Koncert odbędzie się w klubie Blue Note, początek o 19.30.
- Będzie trochę o finansach:
- I cenna rada w ramach podsumowania! :)
Miłego tygodnia!