PAŹDZIERNIKOWO- LISTOPADOWY WEEKEND W POZNANIU
Przed nami weekend pełen zadumy i refleksji. Przynajmniej z zasady, gdyż zbliża się święto, kiedy myślimy o tych, któych już fizycznie z nami nie ma. Dla tych mniej refleksyjnych, albo właściwie - czczących także Halloween, także znajdziemy kilka propozycji. Miłej lektury!
Piątek
- Zacznijmy jednak od spraw przyziemnych, konkretnie - remontowych:
Miejski Inżynier Ruchu informuje, że w dniach 2-11 listopada zmieniona zostanie organizacja ruchu na ul. Dąbrowskiego przy skrzyżowaniu z ul. Kościelną i ul. Kraszewskiego.
W związku z wymianą elementów torowiska tramwajowego zamknięty zostanie pas do skrętu w lewo z ul. Dąbrowskiego w ul. Kościelną, a ruch pojazdów w lewo w kierunku ul. Kościelnej i na wprost w stronę rynku Jeżyckiego będzie odbywał się z prawego pasa.
Ze względu na wykonywane prace wyłączone z ruchu zostanie przejście dla pieszych przez ul. Dąbrowskiego przy skrzyżowaniu z ul. Kościelną, a piesi kierowani będą na przejście przy rynku Jeżyckim.
Nie przewiduje się utrudnień w skręcaniu pojazdów z ul. Kościelnej w lewo w ul. Dąbrowskiego.
Jednocześnie, z uwagi na charakter prac, ograniczenie widoczności i względy bezpieczeństwa, na skrzyżowaniach ul. Dąbrowskiego z ul. Kościelną i Kraszewskiego uruchomiona zostanie sygnalizacja świetlna. Uwagi na temat funkcjonowania testowanej sygnalizacji można zgłaszać na bieżąco do Centrum Operacyjnego Urządzeń Bezpieczeństwa Ruchu ZDM, tel. 61 661 44 02, 661 44 46 [24h].
Zmiany zostaną wprowadzone dopiero po weekendzie, ale warto wiedzieć o nich już teraz, aby poniedziałek nie przybrał jeszcze bardziej pejoratywnego charakteru.
- Noc grozy i horrorów w Multikinie:
To coroczne święto miłośników najmocniejszych wrażeń w kinie. W ostatni piątek października pokazane zostaną cztery demoniczne i przerażające filmy, wybrane spośród tych, które w ostatnich miesiącach miały premierę w polskich kinach. Z wielkiego ekranu na kinową salę zstąpią nieczyste moce i upiorne dusze, które z pomocą zatrważających scen grozy wzbudzą lęk nawet u najodważniejszych widzów.
Podczas Maratonu Grozy i Horrorów zostaną zaprezentowane cztery mroczne produkcje: trzymający w napięciu "Łowca czarownic" - zaledwie tydzień po polskiej premierze, nominowany do Złotych Lwów upiorny "Demon" - dwa tygodnie po premierze, budząca niepokój "Szubienica" producentów "Paranormal Activity" i "Naznaczonego" oraz diaboliczne "Taśmy Watykanu". Po tym, co widzowie zobaczą tej nocy, na długo zapomną co oznacza spokojny sen!
Szczegółów szukajcie na stronie poznańskiego multipleksu.
- Gooral w Poznaniu:
Artysta obecnie pracuje m.in nad interpretacją Marka Grechuty, a przerwe w jego trasie koncertowej można bylo zauważyc ostatni raz 6 lat temu zaraz po odejsciu z Psio Crew, czego do dziś żaluje Maciej Szajkowski z "Kapeli ze wsi Warszawa".
Koncert odbędzie się o godzinie w Klubie Oczy.
- Coś z mniej przerażających rzeczy? Posiedzenie Komisji Gospodarki Komunalnej i Polityki Mieszkaniowej:
Wśród omawianych kwestii pojawi się m.in. prośba Prezydenta o zaopiniowanie ewentualnej zmiany nazw przystanków pochodzących od nazwisk i królów oraz ich przydomków (interpelacja Wiceprzewodniczącego Rady Miasta Poznania Michała Grzesia w sprawie szanowania uczuć religijnych osób wierzących przez MPK).
Początek o godzinie 13.00 w Sali Błękitnej UMP.
- Nasz artykuł źródłem uprzejmości ponad partyjnej! :)
Sobota
- Zbigniew Wodecki i Mitch& Mitch:
W ciągu trzech kolejnych dekad Wodecki dopracował się statusu niekwestionowanej gwiazdy. Nagrywał płyty, współpracował ze słynnymi artystami, jego przeboje regularnie gościły radiu i telewizji. Nie wszystkim jego dokonania się podobały, fantazyjna fryzura była dla wielu obiektem drwin, ale nikt nie mógł mu zarzucić braków w wykształceniu muzycznym czy warunków głosowych. Zgoła odmiennie toczyły się losy członków formacji Mitch&Mitch. Macio Moretti i Bartek Magneto mieli udział w kilku ważnych projektach na polskiej scenie alternatywnej, ale pracę na własny rachunek - już jako doświadczeni artyści - rozpoczęli w 2002 roku. Śmiało i bezkompromisowo poczynali sobie w muzyce przeróżnej stylistyki, nawet w tak egzotycznych (z polskiej perspektywy) gatunkach, jak country czy blues. Duet szybko przerodził się w nonet, a w porywach - czyli podczas pierwszego scenicznego spotkania z Wodeckim (OFF Festival 2013) - liczył ponad 40 osób. To właśnie w Katowicach muzycy zaprezentowali projekt "1976: A Space Odyssey", który okazał się spektakularnym sukcesem. Dzięki świeżym aranżom, dystansowi do samych siebie, a przede wszystkim dzięki miłości do muzyki, artyści tchnęli nowe życie w utwory, które mimo wielkiego potencjału, cztery dekady temu nie stały się szlagierami. Wydana niedawno płyta audio i DVD z katowickiego wydarzenia święci triumfy na listach bestsellerów.
Początek koncertu o 19.00 w Hali Arena.
- "Dzieci Zony" w Teatrze Nowym:
Jeśli do ostatniej chwili odkładali Państwo decyzję o urlopie, a teraz nie wiedzą, dokąd wyruszyć, Teatr Nowy ma propozycję nie do odrzucenia: Czumurtia. Nie są to wprawdzie wakacje all inclusive, ale każdy uczestnik wyprawy może liczyć na kąt dla siebie, krzesło, stół i odrobinę strawy, a przede wszystkim – na uwolnienie się od konieczności decydowania o własnym życiu. Wszystko to zaś w bezpiecznym pierścieniu grubych murów i zasieków z drutu kolczastego. Wystarczy kupić bilet. W jedną stronę.
Spektakl rozpocznie się o godzinie 18.30 w Sali Nowej.
- Strrrrrrasznie wysoko, czyli Halloween na ściance wspinaczkowej Avana:
O pełnych godzinach 15.00/ 16.00/ 17.00/ 18.00 darmowe* szkolenia z asekuracji dla dorosłych i młodzieży. W tym czasie moc atrakcji dla dzieci: kącik plastyczny z kolorowankami i balonami, malowanie twarzy, słodkości. Nasi animatorzy zadbają o to, aby nikt się nie nudził!
*szkolenie płatne symboliczną złotówkę.
- Pełen odlot... dopiero w sezonie. Najpierw warto skupić się na teorii. :)
Niedziela
- Ziarno - eksperyment słuchowiskowy wg. Adama Frankiewicza i Adriana Piaseckiego:
Podczas spotkania opowiadać będziemy o tym jak bardzo chcemy być kochani poprzez wydawane przez nas dźwięki i jak głęboko musimy wejść w nasz prywatny pierdołowaty las by natknąć się na chatę w której mieszkają nasze sny i bezczelności quasi-muzyczne. Poemat prozą czytał będzie, przetwarzał, nagrywał, zapętlał i tworzył na żywo konstrukcję na taśmie magnetofonowej z przypadkowo nałożonych na siebie zdań literatury współczesnej, odczytywanych poprzez mikrofony lo-fi, Adam Frankiewicz. Zaś za warstwę przestrzenno-dźwiękowo-meblową odpowiadać będzie Adrian Piasecki, Darek Pietraszewski i widownia. Czas do końca nie określony, ale w granicach wytrzymałości.
Zapraszamy o godzinie 15.00 do Centrum Amarant.
- 11 listopada coraz bliżej. A to oznacza także pyszne rogale świętomarcińskie - nieodłączny element naszej poznańskiej tradycji. Chcecie zobaczyć, jak podczas ich przygotowywania radził sobie prezydent Jacek Jaśkowiak?
Odsyłamy do artykułu: Rogal świętomarciński po prezydencku.
- Cel - wybrać imię dla słynnego osiołka. W ramach przypomnienia, to owoc swego czasu gorącej i zakazanej miłości. :)
Miłego, spokojnego weekendu!
Przeczytaj poprzedni artykuł!
POZNANIACY WYBRALI FASADĘ STAREGO DWORCA PKP
