NIEZWYKŁA WYCIECZKA PO POZNANIU
Bezpłatne przechadzki z cyklu "Kino, kawiarnia i spacer" to wyprawy pozwalające lepiej poznać stolicę Wielkopolski i jej dziedzictwo. Wycieczki prowadzone przez przewodników wzbogacają m.in. projekcje filmowe czy poczęstunek.
Przechadzki "Kino, kawiarnia i spacer" mają na celu zwrócenie uwagi na potencjał danych obszarów w stolicy Wielkopolski. Cykliczne wycieczki prowadzą licencjonowani przewodnicy, a każda z nich to także okazja do zobaczenia filmów lub zdjęć związanych z historią Poznania oraz wzięcia udziału w quizie. Na uczestników i uczestniczki czeka także poczęstunek przygotowany przez lokalne kawiarnie lub instytucje.
Najbliższą okazją do skorzystania z cyklu przechadzek jest niedziela, 28 lipca. Tego dnia odbędzie się wyprawa po słynnej ulicy Poznania "Kulturalny i oświatowy Św. Marcin". Zainteresowani udziałem muszą stawić się o godzinie 13.00 na placu Mickiewicza. Trasa zakończy się przy Kinie Muza.
Następna przechadzka skupi się na Śródce, a dokładniej na tzw. trasie profanum, czyli miejscach związanych z życiem codziennym. 4 sierpnia chętni lepszego poznania tej historycznej części miasta wyruszą o godzinie 10.00 ze skweru przed Młodzieżowym Ośrodkiem Sportowym (ul. Gdańska 1). Spacerowicze zobaczą m.in.: Ostrów Tumski, most Biskupa Jordana, rynek Śródecki czy Eksperymentalny Ogród Dziedzictwa. Wyprawa zakończy się przy Bramie Poznania.
Dzięki przechadzkom "Kino, kawiarnia, spacer" mieszkańcy i mieszkanki miasta mają okazję poznać również tzw. trasę sacrum Śródki. Wycieczka rozpocznie się 18 sierpnia o godzinie 10.00. na moście Biskupa Jordana, a zakończy się przy Bramie Poznania. Spacer obejmie punkty takie jak budynek dawnej Kongregacji filipinów, rynek Śródecki czy zespół poklasztorny reformatów.
Cykl przechadzek skupi się także na temacie "Od Powstania Wielkopolskiego do Powstania Czerwca 56', czyli o obiektach związanych z historią obu zrywów". 25 sierpnia spacerowicze wyruszą z placu Mickiewicza o godzinie 13.00. Trasa obejmie punkty takie jak pomniki Paderewskiego i Poznańskiego Czerwca 1956 czy Collegium Martineum.
Pierwszego dnia września odbędzie się przechadzka po Chwaliszewie. Jej uczestnicy i uczestniczki wyruszą sprzed budynku Nowej Gazowni o godzinie 10.00. Zobaczą m.in.: kościół Wszystkich Świętych, park Stare Koryto Warty czy dawny most Chwaliszewski.
Udział w przechadzkach jest bezpłatny. Przewidywany czas trwania spaceru to około 2,5 godziny.
(źródło: poznan.pl)