POZNAŃ WALCZY Z HOMOFOBIĄ. PRZY DUŻYM UDZIALE JACKA JAŚKOWIAKA.
W Urzędzie Miasta odbyła się konferencja nt. homoseksualności. Dyskutowano o podniesieniu świadomości oraz wypracowaniu metod przeciwdziałania dyskryminacji.
Badania z 2015 i 2016 roku pokazują, że homofobia jest zjawiskiem powszechnym, ale w różnych miejscach występuj e z różnym natężeniem.
- Udział prezydenta Poznania, Jacka Jaśkowiaka, w Marszu Równości jest gestem symbolicznym, który prowadzi do działań praktycznych - mówiła, otwierając konferencję Marta Mazurek, pełnomocniczka prezydenta Poznania ds. przeciwdziałania wykluczeniom.
Konferencja ekspercka dotyczyła przeciwdziałania homofobii, zwłaszcza wśród młodzieży. Prelegenci oraz eksperci starali się nie tylko wyjaśnić zjawiska dyskryminacyjne, ale przede wszystkim znaleźć sposób, by im przeciwdziałać. Szukali również odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób miasto może wspierać dzieci i rodziny zagrożone homofobią.
Wskazywano, że homofobia, jak każda inna forma dyskryminacji, pociąga za sobą zjawisko przemocy. Prowadzi do nękania, wykluczenia, negatywnych postaw wobec osób LGBT oraz braku akceptacji u nich samych.
Pełnomocniczka prezydenta Poznania ds. przeciwdziałania wykluczeniom chce zaproponować stworzenie ciała doradczego, grupy wsparcia merytorycznego, która składać się będzie z przedstawiciel organizacji i szkół. -Wierzę, że wypracowanie takiego programu, który byłby polityką miasta, przy dużym udziale Wydziału Oświaty, jest realne - dodała na zakończenie pełnomocniczka.