CZY METODA IN VITRO BĘDZIE FINANSOWANA Z BUDŻETU MIASTA?
Na wtorkowej sesji rady miasta, radni skupią się między innymi projektem zakładającym finansowanie z budżetu miasta leczenia niepłodności metodą in vitro. Kolejnym punktem będzie upoważnienie prezydenta Poznania do zaciągnięcia zobowiązania finansowego na realizację projektu „Tu się wszystko zaczęło” - ekspozycji świadectw początków państwowości polskiej na Ostrowie Tumskim.
Miasto Poznań planuje ubiegać się o dofinansowanie projektu partnerskiego polegającego na utworzeniu ekspozycji dotyczącej początków państwowości polskiej na Ostrowie Tumskim w Poznaniu. Wymogiem formalnym złożenia takiego wniosku jest między innymi przedstawienie załącznika informującego o zabezpieczeniu środków finansowych na pokrycie wydatków związanych z realizacją projektu.
W porządku obrad znalazł się także punktu dotyczący projektu zakładającego finansowanie z budżetu miasta leczenia niepłodności metodą in vitro. Przyjęcie programu jest możliwe, gdyż w czerwcu bieżącego roku, rada miasta przyjęła dokument „Polityka Prorodzinna dla Miasta Poznania na lata 2016-2020”.
- Z uwagi na zakończenie realizacji Narodowego Programu Leczenia Niepłodności Metodą Zapłodnienia Pozaustrojowego na lata 2013 – 2016 i jednocześnie koszty leczenia prywatnego uniemożliwiają uzyskanie dostępu do tej metody dla większości dotkniętych tym problemem pacjentów uznajemy za uzasadnione podjęcie działań mających na celu wyrównanie dostępu wszystkim potrzebującym mieszkańcom Poznania do usług medycznych w zakresie leczenia niepłodności i wsparcie niepłodnych par dofinansowaniem do zabiegu zapłodnienia pozaustrojowego lub dawstwa zarodka – brzmi uzasadnienie projektu.
Na sesji w tej sprawie będą referowały dwa kluby radnych: Zjednoczonej Lewicy oraz Platformy Obywatelskiej.
Porządek obrad dostępny jest na stronie bip.poznan.pl Początek sesji o godzinie 9.00 w sali sesyjnej.