NA PONIEDZIAŁEK MOŻE KABARET?
Śmiech i opowieści o życiu. Tak w jednym zdaniu można opisać to, co wydarzy się w poniedziałek w Poznaniu. Będzie kabaret, który uważa, że na ich występy można bez obaw przychodzić bez wcześniejszych konsultacji z lekarzem lub farmaceutą. Odbędzie się także trzecie spotkanie z cyklu „W kręgu fotografii”, które tym razem skupi się na tym, co boli najbardziej – na śmieci. Do wyboru również koncert noworoczny, na który zaprasza Uniwersytet im. Adama Mickiewicza. Zatem,zachęcamy do czytania, a w poniedziałkowy wieczór- do skorzystania z wybranej oferty kulturalnej.
Publiczność się zagotuje... ze śmiechu
To będzie humorystyczna rewolucja! Tak przynajmniej zapowiadają członkowie Kabaretu Młodych Panów. Ich program „10/10, czyli urodziny” to porcja wykwintnych skeczy, które zostały przygotowane na bazie świeżych spostrzeżeń, ze szczyptą ironii. - W kabaretowej kuchni wykorzystane zostaną tylko naturalne produkty, bez konserwantów. W menu nie przewidziano odgrzewanych kotletów – przekonują artyści. I dodają, że widzowie ze śmiechu będą ugotowani. - Idealnie, al dente! - puentują. Ich sceniczne rewolucje będzie można obejrzeć o godzinie 20.30 w Teatrze Muzycznym.
Uroczyście, noworocznie
Rok 2015 to wciąż świeża sprawa, zatem koncert noworoczny jest jak najbardziej wskazany. A to, że takowy odbywa się na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza wpisało się już w tradycję. W programie znajdą się zarówno motywy muzyki klasycznej jak i muzyka jazzowa czy gospel. Wystąpią: Orkiestra Kameralna UAM pod dyrekcją Aleksandra Grefa, Chór Akademicki UAM pod dyrekcją Beaty Bielskiej oraz Chór Kameralny UAM pod dyrekcją prof. Krzysztofa Szydzisza. Gościem wieczoru będzie dr Stan Breckenridge, naukowiec i jazzman z Kalifornii. Ten wyjątkowy koncert rozpocznie się o godzinie 19.00 w Auli UAM.
Gdy odchodzą nasi rodzice...
Przypominamy także o spotkaniach w ramach cyklu „W kręgu fotografii”. Tym razem wydarzenie rozpocznie się otwarciem wystawy młodego polskiego dokumentalisty – Michała Adamskiego. Wartym dodania jest fakt, iż artysta jest nominowany do mentorskiego programu agencji NAPO Images. Spotkanie, a przede wszystkim fotografie będą skupiały się na osobistej opowieści powstałej w związku z odchodzeniem kolejno obojga rodziców. Wśród zaproszonych gości jest m.in. prof. medycyny Katarzyna Wieczorowska-Tobis, specjalistka geriatrii i medycyny paliatywnej. Dyskusję poprowadzi dr Sławomir Tobis. Spotkanie odbędzie się w Galerii Miejskiej Arsenał. Początek o godzinie 18.00.
Wywołani do tablicy
Centrum Kultury Zamek zaprasza natomiast na spotkanie z debiutantami: Engelkinga, Wojtaszczyk i Zielińską. Zostali oni wywołani do tablicy recenzją: „Dlaczego oni, a nie my”, która ukazała się w Czasie Kultury. Ich powieści portretują rówieśników, a jednocześnie próbują wyjaśnić przyczynę rozpadu więzi rodzinnych i społecznych. - Na ich wspólnym spotkaniu autorskim sprawdzimy,co z tej konfrontacji wyniknie – zachęcają do uczestnictwa organizatorzy. Początek spotkania o godzinie 18.00.
Tradycyjnie możemy polecić wam kino, kawiarnie i spacer. W tym trzecim wypadku należy zdać się na pogodę. Chociaż podobno to nie warunki atmosferyczne są problemem, a to, jak jesteśmy do nich przygotowani. Pisząc wprost – co na siebie odziejemy. Zatem kurtka, szalik, czapka, ciepłe rękawice i w drogę. Bez względu na to, co będzie celem waszej podróży.
Miłego poniedziałku!