POZNAŃ MIASTEM MUZEÓW
Czy ktoś korzystał z Poznańskiej Karty Turystycznej? Dzięki niej muzea, restauracje i obiekty rekreacyjne są tańsze lub bezpłatne.
Z pewnością, nie uda się przejść wszystkich interesujących miejsc jednego dnia. Jak kształtują się ceny wizyt w muzeach? Może warto pójść do kina czy teatru? Zapraszam na krótki przegląd cen i ofert.
Wszystko w jednym miejscu.
Rozpoczynamy muzycznie. Niedoceniane Muzeum Instrumentów Muzycznych to oddział Muzeum Narodowego. To, jak informują pracownicy muzeum - Centralna Kolekcja Instrumentów Muzycznych w Polsce. Zobaczycie państwo instrumenty: lutniczych, klawiszowych, drewnianych i blaszanych. – Ceny są atrakcyjne. W sobotę wejdziemy bezpłatnie. Bilet normalny kosztuje 7 złotych. Ulgowy złotych pięć, a młodzież do 16 roku życia może zobaczyć wystawę już za złotówkę.
Multimedialny pokaz laserowy i Makieta Miasta Poznania to nieco droższa rozrywka. Wchodzimy do niewielkiego pomieszczenia od strony jeszcze mniejszej uliczki Ludgardy. 14 złotych płacą dorośli. Dychę muszą uiścić kupujący bilet ulgowy i posiadacze Poznańskiej Karty Turystycznej. Zresztą ci ostatni wszędzie mają taniej, lub wchodzą bezpłatnie.
Wybierz się w sobotę
Pod adresem Stary Rynek 1 mieści się Muzeum Historii Miasta Poznania. Bilet, otwierający nam drogę do zbiorów kosztuje 7 złotych, ulgowy kosztuje piątkę. Złotówkę zapłacą osoby nie mające jeszcze szesnastu lat. Z Poznańską Kartą Turystyczną wejdziemy bezpłatnie. Tuż obok znajdziemy drzwi do Wielkopolskiego Muzeum Wojskowego, to jest ciekawe miejsce dla małych i dużych. Bilety w tych samych cenach co w Muzeum Historii Miasta Poznania.
- Poznań to miasto w którym udało się zabrać wiele muzeów w jednym obszarze. Stary Rynek, Marcinkowskiego, Wodna, Woźna, Góra Przemysła, Grobla czy Święty Marcin to tylko ulice w ścisłym centrum. Możemy dojść pieszo, zwiedzając miasto. Kto nie ma Poznańskiej Karty Turystycznej niech wybierze się na spacer śladami historii w sobotę. Do sporej części obiektów wstęp jest wówczas bezpłatny – informują pracownicy Muzeum Narodowego.
Kto ma więcej sił i czasu, może się wybrać na dłuższy spacer. - Ze Starego Rynku podążamy ulicą Wroniecką i Świętego Wojciecha. Dotarcie do Cytadeli to kilka minut, a tam kolejne muzea i samoloty. Nie tylko dzieci uwielbiają samoloty – zachęca Adam Skrawka, student historii wojskowości.
Poznańska Karta Turystyczna
Ceny Poznańskiej Karty Turystycznej są zróżnicowane. Po pierwsze zależą od ilości dni, po drugie, ważnym kryterium jest to czy będziemy korzystali z komunikacji miejskiej.
W lipcu kartę dostaniemy z 10% rabatem.
Jak zdobyć?
- Kartę możemy uzyskać we wszystkich biurach Centrum Informacji Miejskiej, a także w Muzeum Narodowym i Izbie Turystycznej. Co więcej, zainteresowani mogą zdobyć ów dokument przez internet. Łatwo, szybko i bezpiecznie – informuje CIM.
Za sprawą karty zwiedzimy też w niższej cenie Palmiarnię i Ogrody Zoologiczne. W wielu restauracjach uzyskamy także zniżki.
Warto przemyśleć pewną drogę. Piękny słoneczny dzień. Rodzinna niedziela. Zamiast spaceru po galerii handlowej, ruszamy na wycieczkę po muzeach. Mamy kartę na jeden dzień, bez komunikacji. Ulgowe kosztują 20 złotych, normalne 30. Zwiedzamy kilka miejsc, bez popcornu i coli, spacerując. To tańsza alternatywa dla kina.