POWRÓT DO KORZENI NA POLANIE MYCIELSKICH
Wioska średniowieczna, pokazy kuglarzy i wojów, do tego stoiska z rękodziełem i wiele atrakcji dla najmłodszych. Tak w sobotę wyglądała Polana Mycielskich znajdująca się na terenie Rady Osiedla Antoninek-Zieliniec-Kobylepole.
Osiedlowa impreza odbyła się w konwencji średniowiecza. - Z dwóch powodów; 1050. rocznica Chrztu Polski oraz powrót do korzeni z wykorzystaniem terenu, który tutaj mamy, czyli pięknych lasów i zieleni – mówi Krzysztof Bartosiak, przewodniczący Rady Osiedla Antoninek-Zieliniec-Kobylepole. Spięciem całego programu zajęła się Agencja Artystyczna L'Arte. - Do naszych zadań należało między innymi znalezienie grupy rekonstrukcyjnej, która wkomponowała się w scenariusz imprezy – wyjaśnia przedstawicielka Dorota Zwierzchoniecka.
Poza tymi średniowiecznymi, pojawiły się również inne atrakcje. Najmłodsi mogli pobawić się na dmuchanym zamku, na Polanie odbywały się także pokazy strażaków. Były stoiska karty PEKA oraz możliwość znakowania rowerów. Imprezie akompaniował zespół muzyki dawnej Tryzna.
Podczas festynu odbyła się takze druga edycja Biegu za Lisem. Uczestnicy mieli do pokonania 3 kilometry, każdy z nich został nagrodzony pamiątkowym medalem: