UMOWA Z ZESPOŁEM WESELNYM - CO KONIECZNIE POWINNO SIĘ W NIEJ ZNALEŹĆ?
Zespoły weselne cieszą się zdecydowanie największą popularnością wśród polskich nowożeńców. Do ich wyboru zachęca przede wszystkim muzyka grana na żywo oraz zaspokojenie oczekiwań gości w każdym wieku. Decydując się na zatrudnienie zespołu na wesele warto podpisać z nim umowę szczegółowo ustalającą warunki wzajemnej współpracy. Jakie elementy powinny się w niej znaleźć, aby dokument zagwarantował nam dobre wykonanie usługi?
Umowa z zespołem weselnym tylko na piśmie!
Profesjonalne zespoły weselne świadczą swoje usługi w oparciu o pisemną umowę. Jej sporządzenie stanowi bowiem najlepszą gwarancję dotrzymania ustaleń zarówno dla samego wykonawcy, jak i zlecającego usługę. Przed oficjalnym nawiązaniem współpracy z wybraną grupą muzyczną warto więc upewnić się, czy jest ona zainteresowana podpisaniem umowy i zdecydować się na zatrudnienie grupy, dla której nie będzie to stanowiło problemu. Pisemna umowa z zespołem weselnym powinna zawierać wszystkie poczynione ustnie ustalenia na etapie negocjacji oraz być w pełni zrozumiała dla obu stron.
Brak pisemnej umowy z zespołem może wiązać się z bardzo nieprzyjemnymi konsekwencjami. Obie strony po realizacji usługi mogą bowiem spierać się o wcześniejsze ustalenia, a brak ich pisemnego utrwalenia może spowodować takie negatywne skutki, jak niewykonanie usługi zgodnie z naszymi oczekiwaniami, pominięcie niektórych ustaleń, a nawet całkowite jej niezrealizowanie w ustalonym terminie. Aby tego uniknąć i jednocześnie zyskać pewność, że wszystko przebiegnie tak, jak zostało z góry ustalone, warto zadbać o sporządzenie i podpisanie umowy w chwili wręczenia zespołowi zadatku.
Co powinno znaleźć się w umowie z zespołem weselnym?
Umowa z zespołem weselnym powinna zostać sporządzona w dwóch, jednobrzmiących egzemplarzach, po jednym dla każdej ze stron. Powinny znaleźć się w niej dane osobowe stron, a więc zespołu weselnego i obojga nowożeńców, data podpisania umowy oraz czas i miejsce realizacji usługi. W umowie warto także zawrzeć pełny skład zespołu, w którym powinien on wystąpić na weselu oraz ustaloną cenę za wykonanie usługi wraz z dokładnym terminem oraz sposobem jej uregulowania. Powinna znaleźć się w niej także wysokość zadatku oraz pokwitowanie za jego wpłacenie na poczet przyszłej realizacji usługi.
W umowie z zespołem weselnym warto zawrzeć wszystkie istotne ustalenia, które poczyniliśmy z przedstawicielem grupy ustnie. Należą do nich takie elementy, jak np. godziny rozpoczęcia i zakończenia pracy zespołu, możliwość przedłużenia jego występu wraz z opłatą za każdą kolejną godzinę, kwestie spożywania przez zespół alkoholu w trakcie zabawy, godziny przerw itp. Jako aneks do umowy warto dołączyć także uzgodniony program zabawy oraz szczegółowy repertuar zespołu. Dla zabezpieczenia swoich interesów można również dołożyć zapis na temat warunków odstąpienia od umowy oraz terminie, w którym jest to możliwe bez negatywnych konsekwencji finansowych dla obu stron.
Materiał powstał przy współpracy z portalem ślubnym Wesele z Klasą oferującym: zespoły weselne Poznań - więcej na WeselezKlasa.pl.