ZDJĘCIE Z CZOŁGIEM
Jeżeli w swojej kolekcji posiadacie zdjęcie z czołgiem, powinniście dołączyć do akcji. Dzięki takim osobom jak wy, powstanie wielki kolaż, który uświetni jubileuszową wystawę. Do tej pory organizatorzy nie narzekają na brak powodzenia. Fotografii przyda się jednak znacznie, znacznie więcej.
W tym roku przypada 50-lecie istnienia Muzeum Uzbrojenia. Jedną z akcji, które są przygotowywane z tej okazji, jest wielki kolaż zdjęć. – Zbieramy zdjęcia, można je przesyłać do nas na maila, stworzonego specjalnie dla tej inicjatywy (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) . Mają to być fotografie osób przy czołgach, stojących przed naszym Muzeum na Cytadeli – wyjaśnia Miłosz Stroński, pracownik muzeum.- Po zakończonej akcji, kolaż pojawi się na dolnym placu. Będzie to wystawa na zasadzie planszy – dodaje. Podsumowując, grafika będzie stanowić element przygotowanej, jubileuszowej ekspozycji.
Czołgi mile widziane!
- Wśród osób, które prześlą do nas swoje zdjęcia, rozlosowane zostaną nagrody: 3 zestawy muzealnych gadżetów oraz zwiedzanie wnętrz pojazdów z ekspozycji plenerowej. Nadesłanie zdjęcia jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na jego wykorzystanie w wystawie – przypominają organizatorzy na Facebooku Muzeum Uzbrojenia, oddział WMWN.
Po pierwszym dniu uruchomienia akcji, udało się pozyskać 11 zdjęć. – Serdecznie dziękujemy i zapraszamy pozostałe osoby do udziału w akcji – przekonują organizatorzy. – Takie „domowe” zdjęcie z czołgiem posiadam. I to niejedno. I chętnie się nimi podzielę – wydaje się być zainteresowana akcją Joasia, poznanianka. Fotografie z czołgami można przesyłać do 28 lutego.
O Muzeum słów kilka
Dla osób, które chciałyby świętować ten wyjątkowy jubileusz, a nie wiedzą dokąd się udać – podpowiadamy. Muzeum Uzbrojenia usytuowane jest na terenie dawnego Fortu Winiary: Cytadeli, wzniesionego przez Prusaków w 1828-42. Zajmuje on dobudowany w 1872 roku schron dawnego Laboratorium Wojennego SKL. – Pierwotnie wytwarzano tam proch i elaborowano pociski, w późniejszym czasie służył jako magazyn amunicji. Placówka, otwarta 9 maja 1965 roku przez długie lata funkcjonowała pod nazwą: Muzeum Wyzwolenia Miasta Poznania – czytamy na stronie wydziału muzeum.
Do Muzeum jego pracownicy, zapraszają od wtorku do poniedziałku w godzinach od 10.00 – 17.00. W soboty, niedziele i święta od 10.00 – 15.00, z czego w soboty wstęp jest bezpłatny.