ZIELONE DACHY I ŚCIANY W MIEŚCIE
Miasto dofinansuje stworzenie zewnętrznych ogrodów wertykalnych i zielonych dachów na terenie Poznania. Czym są, jak starać się o ich dofinansowanie - tego można dowiedzieć się na warsztatach przygotowanych przez Wydział Klimatu i Środowiska UMP.
Zewnętrzne ogrody wertykalne, to pionowe instalacje obsadzone roślinami wieloletnimi, które można zastosować na powierzchni o dowolnej wielkości, kształcie oraz dowolnym miejscu na zewnętrznych ścianach budynków. Umożliwiają wielosezonową wegetację roślin tworzących zieloną ścianę.
Zielone dachy to z kolei nasadzenia roślin wieloletnich na dostosowanym pokryciu dachowym z warstwą wegetacyjną o grubości nie mniejszej niż 8 cm, które podobnie jak zielone ściany umożliwiają wielosezonowe rośnięcie.
Wśród zalet posiadania w swoim otoczeniu zielonej ściany czy dachu wymienić należy poprawę jakości powietrza i mikroklimatu otoczenia, zapobieganie stratom ciepła zimą, ochronę przed nadmiernym nagrzewaniem budynku latem, tłumienie hałasów zewnętrznych czy podtrzymywanie bioróżnorodności w obliczu zmieniającego się klimatu.
Warsztaty "Zielone dachy, zielone ściany"
Wydział Klimatu i Środowiska Urzędu Miasta Poznania zaprasza na warsztaty, na których będzie można zapoznać się z tematyką zielonych ścian i dachów, poznać i zobaczyć wybrane gatunki roślin czy przygotować się do planowanej inwestycji. Pracownicy udzielą także informacji, jak złożyć wniosek o dotację.
Bezpłatne zajęcia "Zielone dachy, zielone ściany" skierowane do wszystkich zainteresowanych, w tym osób z zarządów spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych, deweloperów, inwestorów i właścicieli firm posiadających nieruchomości na terenie miasta Poznania.
Warsztaty odbędą się w czwartek, 22 czerwca (godz. 9:00-12:00) oraz 29 czerwca (godz. 16:00-19:00) w Sali Błękitnej Urzędu Miasta Poznania. Liczba miejsc jest ograniczona. Obowiązują zapisy mailowe: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pod numerem telefonu 61/ 878 4056. Liczy się kolejność zgłoszeń.
(źródło: poznan.pl)