OD SOBOTY KOMUNIKACJA W TRYBIE LETNIM
W sobotę (27 czerwca) w transporcie publicznym na liniach miejskich i podmiejskich ZTM zostanie wprowadzony wakacyjny (letni) rozkład jazdy. Będzie on obowiązywać do 30 sierpnia (niedziela). Częstotliwość, jak co roku, zostanie dopasowana do mniejszej frekwencji pasażerskiej z uwagi na brak zajęć w szkołach i wyjazdy wakacyjne. Tramwaje i autobusy na liniach miejskich będą podjeżdżały na przystanki co kwadrans.
Letni rozkład zakłada zmniejszenie szczytowej częstotliwości kursów w dni robocze (w godz. 6:30-9:00 i 13:30-19:00) z co 10 minut na co 15 minut. Zawieszona zostanie linia nr 19. W soboty przez cały dzień tramwaje kursować będą co 20 minut.
Dodatkowo na liniach autobusowych w okresie letnim wprowadzone zostaną następujące zmiany:
– zawieszone będą linie minibusowe nr 123 i 124;
– nie będą wykonywane kursy szkolne na linii nr 154;
– na linii nr 188 wykonywane będą tylko kursy w godzinach popołudniowych;
– na liniach nr 152, 157, 166, 181 i 184 częstotliwość kursów w dni robocze przez cały dzień wynosić będzie co 30 minut, a na liniach 162 i 196 co 60 minut.
Uwaga! Wraz z wprowadzeniem letniego rozkładu jazdy tramwaje wrócą na pętlę Ogrody i rozpoczną się prace remontowe na ulicy Zamenhofa oraz na rondach Starołęka i Jana Nowaka Jeziorańskiego (szczegóły na: www.ztm.poznan.pl).
Przeczytaj poprzedni artykuł!
UPAŁY. NADCHODZĄ GORĄCE GODZINY.
