W POZNANIU MAJĄ SZKOLIĆ SIĘ E-SPORTOWCY
Poznańska E-sportowa i Gamingowa Akademia Mistrzów i Ekspertów (PE:GAME), to projekt, w ramach którego specjaliści będą szkolić graczy z Poznania z myślą o rywalizacji w rozgrywkach e-sportowych. Chcą też przygotowywać ich do kariery w e-sporcie i uczyć młodych ludzi różnych aspektów organizacji turniejów e-sportowych.
- E-sport to dziś potężny przemysł, w którym swoje miejsce może znaleźć każdy - począwszy od graczy, poprzez techników realizacji wideo, komentatorów, czy trenerów, aż po specjalistów od żywienia, psychologów i prawników - mówi Michał Łakomski, dyrektor Wydziału Cyfryzacji i Cyberbezpieczeństwa w Urzędzie Miasta Poznania. - To nieustannie rozwijająca się i bardzo przyszłościowa branża oferująca niemal nieskończoną liczbę możliwości, a jednak stale jeszcze postrzegana - szczególnie przez rodziców młodych ludzi - przez pryzmat negatywnych stereotypów. Chcemy to zmienić tak, aby Poznań stał się pierwszym miastem w Polsce wspierającym e-sportowców w profesjonalny sposób i najważniejszym ośrodkiem e-sportu w kraju, stawiającym na profesjonalizację tego typu rywalizacji, jej rozwój i jak najwyższy poziom.
Program projektu PE:GAME podzielony jest na dwie części: e-sportową i edukacyjną. W ramach pierwszej z nich specjaliści wybiorą, przeszkolą i przygotują do rywalizacji w profesjonalnych zawodach dwa zespoły e-sportowców: graczy w Couter-Strike 2 i League of Legends.
- 10-tygodniowy, 40-godzinny program treningowy będzie obejmował wszystko to, co powinien wiedzieć i umieć gracz poważnie myślący o karierze zawodnika - zapowiada Mateusz Matysiak, prezes agencji e-sportowej GG League. - Będziemy uczyli uczniów i uczennice poznańskich szkół m.in. budowy zespołu, skutecznej komunikacji, przygotowania sprzętu, specyfiki obu gier i taktyk meczowych. Będziemy rozmawiali o pracy ze sponsorami i zarządzaniem budżetem, czy o zachowaniu zdrowego balansu pomiędzy treningami a życiem codziennym. Chcemy dać naszym zawodnikom pełen zestaw umiejętności umożliwiający skuteczną rywalizację w profesjonalnych turniejach.
Część edukacyjna projektu PE:GAME to dwanaście otwartych szkoleń, w ramach których specjaliści m.in. z Collegium Da Vinci (CDV) będą przybliżać zawody związane z e-sportem jako interesujące, nowoczesne i przyszłościowe ścieżki rozwoju zawodowego.
Więcej na poznan.pl
Przeczytaj poprzedni artykuł!
MIAŁ SĄDOWY ZAKAZ PROWADZENIA POJAZDÓW
