UTRUDNIENIA. MARATOŃCZYCY OPANUJĄ MIASTO.
Na ulicach pojawiły się już tablice informujące o niedzielnym biegu. To oznacza, że przygotowania do 16. PKO Poznań Półmaratonu są na ostatniej prostej. Do poznańskiej imprezy szykuje się ponad 10 tys. osób, czyli najwięcej od czasów pandemii. Na starcie nie zabraknie zawodniczek i zawodników, których życiówki pozwalają na zmierzenie się z wyśrubowanymi rekordami tego wydarzenia.
W niedzielę, 14 kwietnia, od godz. 8:30 do 13:30 nastąpią czasowe zmiany w organizacji ruchu, w tym zamknięcie ruchu pojazdów na trasie biegu i zmiany w komunikacji zbiorowej.
Ponadto, z uwagi na montaż elementów infrastruktury technicznej biegu, w niedzielę już od godz. 6:00 zamknięta będzie strefa startu, czyli zachodnia jezdnia ul. Roosevelta od ronda Kaponiera do ul. Głogowskiej, ul. Bukowska od ul. Roosevelta do ul. Zeylanda oraz odcinek ul. Grunwaldzkiej od ul. Bukowskiej do ul. Szylinga.
Ze względu na bieg niezbędne będą czasowe ograniczenia parkowania.
Na odcinku ul. Grunwaldzkiej od ul. Bukowskiej do ul. Szylinga w sobotę 13 kwietnia od godz. 8:00 do 24:00 oraz w niedzielę 14 kwietnia do godz. 14:00 obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się. Prosimy kierowców o wcześniejsze usunięcie pojazdów z miejsc objętych zakazami.
Trasa zaczyna się i kończy na Międzynarodowych Targach Poznańskich, otaczając pętlą lub przecinając dzielnice Grunwald, Łazarz, Wilda, Stare Miasto i Jeżyce (zob. mapa i informacje na stronie Organizatora).
Na trasie Półmaratonu nadzorowane śluzy będą umożliwiać przecięcie trasy biegu. Zwracamy jednak uwagę, że w czasie, gdy przez dany odcinek będzie przebiegała główna grupa zawodników, przejazd przez śluzy nie będzie możliwy.
Kolejne odcinki trasy będą otwierane stopniowo po przebiegnięciu ostatnich zawodników. Otwarcie ostatniego odcinka trasy, w tym zachodniej jezdni ul. Roosevelta, przewidywane jest około godziny 13:30.
Na skrzyżowaniach na trasie biegu wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna, a w miejscach przecinania się trasy biegu z trasami linii tramwajowych i autobusowych trzeba się liczyć z czasowym wstrzymywaniem ruchu.
W razie potrzeby na wniosek policji możliwe są inne czasowe zmiany w organizacji ruchu.
Dojazd do Szpitala Wojskowego przy ul. Grunwaldzkiej będzie możliwy od południa ulicami - Śniadeckich i Stolarską. Dojazd do Wielkopolskiego Centrum Onkologii przy ul. Garbary możliwy będzie od strony ul. Długiej.
Informacje odnośnie poruszania się po mieście w dniu półmaratonu można uzyskać dzwoniąc od czwartku (11 kwietnia) od godz. 16:00 (z wyjątkiem godzin nocnych) pod nr telefonu: 502 622 438. Koordynator Organizatora udzieli informacji, które ulice są zamknięte i jaki objazd najlepiej wybrać. Powie też, które linie tramwajowe i autobusowe zmieniły swój kurs i którędy pojadą linie tymczasowe.
Ponadto pisząc na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. można uzyskać poradę jak poruszać się po mieście w dniu biegu, jak najszybciej dojechać w konkretne miejsce i z jakich środków transportu w tym dniu najlepiej skorzystać. Adres emailowy działa w dniach i godzinach funkcjonowania infolinii.