ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI W POZNAŃSKICH SZKOŁACH I PRZEDSZKOLACH
Syty_POZnań - czyli wielka zbiórka żywności w szkołach i przedszkolach stolicy Wielkopolski trwa już niemal pół roku. Dzięki niej do poznańskich organizacji charytatywnych udało się dostarczyć już kilka ton żywności z długą datą ważności. W akcję zaangażowało się ponad 117 placówek - przedszkoli, szkół podstawowych i średnich.
Zbiórka zorganizowana przez firmą Lyke i Fundację Goodchallenge we współpracy z Miastem trwa od października. Do tej pory zebrano 8, 1 ton żywności, w tym 950 kg grochu, 720 kg cukru, kilkaset słoików z klopsikami, ponad tysiąc konserw rybnych, 3548 pasztetów, kilka tysięcy przecierów pomidorowych, tysiące "gorących kubków". W okresie przedświątecznym pojawiało się w zbiórkach więcej słodkości - pierniczków, czekolad i ciastek.
Wspierane w ramach akcji organizacje: Zupa na Głównym, Jadłodajnia sióstr elżbietanek i Pogotowie Społeczne, przygotowały dzięki akcji tysiące posiłków dla potrzebujących mieszkańców naszego miasta.
- Te organizacje od lat niezmiennie dbają o tych, którzy najbardziej potrzebują pomocy - podkreśla Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania. - Dzięki ich niezwykłemu zaangażowaniu są dobrze znane w Poznaniu i są nieocenione dla potrzebujących mieszkańców miasta, zapewniając im nie tylko jedzenie, ale także wsparcie emocjonalne i społeczne.
W akcję dotychczas zaangażowało się 117 placówek edukacyjnych. Poznańscy uczniowie, zarówno ci najmniejsi, jak i ci troszkę więksi, stanęli na wysokości zadania.
- Bardzo cieszymy się z zaangażowania dzieci i młodzieży w pomaganie - nie tylko w zbiórkę żywności, ale również w przygotowywanie posiłków - mówi Łukasz Grzechnik z firmy Lyke. - Grupy szkolne indywidualnie odwiedzały organizacje pomocowe, przygotowywały dania, pakowały paczki z pomocą żywnościową. Dzięki ich zaangażowaniu i wsparciu, akcja nie tylko przyniosła konkretną pomoc w postaci żywności, ale również wyraziła solidarność społeczną i pokazała, że każdy, bez względu na wiek, może mieć istotny wpływ na poprawę sytuacji osób potrzebujących. To doświadczenie, które kształtuje wrażliwość społeczną i uczy empatii oraz odpowiedzialności za innych.
Więcej na poznan.pl