KTÓRE PROJEKTY ZWYCIĘŻĄ W POZNAŃSKIM BUDŻECIE OBYWATELSKIM?
W poniedziałek rusza głosowanie w Poznańskim Budżecie Obywatelskim. Każdy mieszkaniec miasta może oddać dwa głosy na projekty rejonowe oraz jeden na projekt ogólnomiejski.
Upoważniony do głosowania jest każdy mieszkaniec miasta, nawet niepełnoletni (za zgodą rodzica/opiekuna prawnego). W tym roku można wybierać spośród 160 projektów. Głosowanie odbywa się elektronicznie, poprzez stronę PBO: www.budzet.um.poznan.pl/glosowanie. Uwaga: głosować i zalogować się można tylko raz.
Na liście do głosowania znaleźć można numer i nazwę projektu, jego koszt oraz krótki opis. Dodatkowo obok umieszczona jest opinia rady osiedla, na jakim ma być realizowany pomysł.
Dla poznaniaków, którzy nie mogą zagłosować z własnych urządzeń lub nie mają dostępu do internetu, przygotowano stanowiska w 42 stacjonarnych punktach na terenie poznańskich osiedli. Czekać tam będą ankieterzy, którzy w razie potrzeby pomogą w głosowaniu. Punkty będą otwarte podczas weekendu 21-22 października, w godz. 10-18.
- Zachęcamy do głosowania wszystkich poznaniaków - mówi Patryk Pawełczak, zastępca dyrektora Gabinetu Prezydenta. – Budżet obywatelski to doskonała sposobność, by w realny sposób wpłynąć nie tylko na wygląd swojego otoczenia, ale i całego miasta.
Przez cały czas trwania głosowania będzie można również oddać głos w Centrum Inicjatyw Senioralnych i Centrum Inicjatyw Rodzinnych, w godzinach ich otwarcia. Aby sprawdzić, gdzie znajduje się najbliższy punkt, można wysłać SMS na numer 4320, w treści wpisując swój kod pocztowy.
Głosowanie zakończy się 30 października, wyniki poznamy w listopadzie.
W tegorocznej edycji PBO do rozdzielenia jest aż 18 mln złotych. Większość tych pieniędzy, 12 mln zł, zostanie przeznaczonych na projekty rejonowe. Na projekty ogólnomiejskie przeznaczono 6 mln zł.