POZNAŃ W KOALICJI PRZECIW ANTYSEMITYZMOWI
Poznań przystąpił do kampanii "Mayors United Against Anti-semitism". Budowanie wizerunku miasta tolerancyjnego i otwartego to jeden z priorytetów obecnych władz Poznania. Podejmując decyzję o włączeniu się w koalicję przeciwko antysemityzmowi po raz kolejny wyraziły swój sprzeciw i brak akceptacji dla nietolerancji i wszelkich przejawów ksenofobii.
To z mojej strony również wyraz hołdu dla ofiar powstania w getcie warszawskim. Marek Edelman powiedział: "Pozwalamy, by na ulicach naszych miast odbywały się parady nienawiści i nietolerancji. I to jest zły znak, bo demokracja nie polega na przyzwoleniu na zło, nawet najmniejsze, bo ono zawsze może nie wiadomo kiedy urosnąć" - komentował prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.
Mayors United Against Anti-semitism" to inicjatywa potępiająca wszelkie formy nienawiści wobec Żydów. Koalicja skupia obecnie około 400 miast, które zadeklarowały prowadzenie polityki zerowej tolerancji wobec antysemickich incydentów i propagowanie wszelkich działań na rzecz zwalczania nietolerancji i dyskryminacji.
Decyzja jest zgodna z priorytetami prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka, który wizerunek miasta chce budować w oparciu o wartości takie jak tolerancja i otwartość.
- Chcemy, by w Poznaniu wszyscy czuli się dobrze i bezpiecznie, niezależnie od tego, jakiej są rasy, jaką wyznają religię czy jakie mają poglądy - mówił Andrzej Białas, dyr. Gabinetu Prezydenta, podczas uroczystości z okazji Dnia Pamięci o Ofiarach Holocaustu, obchodzonego w 73. rocznicę powstania w getcie warszawskim - Ten dzień to doskonała okazja, by przypomnieć, że tylko od nas zależy, czy społeczność żydowska oraz inne mniejszości, które od setek lat współtworzą kulturowe i duchowe dziedzictwo Polski, będą cieszyły się w naszym kraju należnym szacunkiem.
źródło: poznan.pl