300 MLN ZŁ DLA POZNAŃSKICH RODZIN
Poznańskie Centrum Świadczeń w mijającym roku wypłacało średnio 25 milionów złotych miesięcznie na świadczenia dla poznańskich rodzin. Poznaniacy złożyli 45 tysięcy wniosków o wsparcie finansowe, większość dotyczyła świadczenia wychowawczego, czyli tak zwanego "500+".
W tegorocznej akcji świadczeniowej do Poznańskiego Centrum Świadczeń wpłynęło 45 328 wniosków o przyznanie świadczeń: wychowawczego, rodzinnego, alimentacyjnego lub stypendialnego. Większość, bo aż 31 429 dotyczyła świadczenia wychowawczego "500+". Wnioski były przyjmowane od sierpnia do listopada.
Choć blisko połowa wniosków o przyznanie "500+" wpłynęła drogą elektroniczną, to do sprawnej obsługi tak dużej liczby klientów PCŚ uruchomił 52 stanowiska obsługi. Te zlokalizowane są na terenie całego miasta oraz czynne w dogodnych dla mieszkańców godzinach. 25 stanowisk mieści się w głównej siedzibie PCŚ przy ul. Wszystkich Świętych 1, kolejne 25 przy Małachowskiego 10. Na czas akcji świadczeniowej otwarto również dwa stanowiska w wydziałach Urzędu Miasta przy ul. 28 czerwca 1956r. oraz Libelta 16/20.
Od maja trwała też kampania "Umów się, nie czekaj". Pracownicy urzędu zadzwonili w tym czasie do 17 tys. mieszkańców i wysłali ponad 10 tys. smsów, aby przypomnieć poznaniakom o możliwości składania wniosków. - Zachęcamy zainteresowanych, by umawiali się na wizytę w konkretnym terminie - podkreśla prezydent Jędrzej Solarski - To usprawnia i znacznie przyspiesza obsługę tak dużej liczby klientów naszego Poznańskiego Centrum Świadczeń.
Rezerwacji na dogodny dla siebie dzień i godzinę można dokonać telefonicznie (nr 61 646 33 44) lub za pomocą formularza internetowego dostępnego na stronie www.pcs-poznan.pl. Tam też mieszkańcy znajdą wszystkie informacje związane z obsługą wniosków, w tym wzory wypełnionych dokumentów.
Karta Rodziny Dużej
Od stycznia 2018 roku poznańska Karta Rodziny Dużej będzie połączona z ogólnopolską Kartą. Dzięki temu uprawnione rodziny wielodzietne nie będą musiały na początku roku składać nowych wniosków o wydanie karty poznańskiej. Wnioski będą musiały złożyć tylko osoby, które nie posiadają karty ogólnopolskiej. Ujednolicone też będą zasady ustalania uprawnień do kart.
Rezygnacja z identyfikatora Karty Rodziny Dużej w postaci plastikowej karty nie oznacza likwidacji poznańskiego programu. Identyfikacja osób uprawnionych do poznańskich zniżek odbywać się będzie na podstawie blankietu ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny po kodzie terytorialnym: 3064011.
(źródło: poznan.pl)