SYLWESTROJE KREACJE – W CO SIĘ URBAĆ?
Imprezy tematyczne, domówki, koncerty, puby… miejsc do spędzenia tej ostatniej nocy w roku jest wiele. Na każde trzeba się jakoś ubrać. Pojęcie „jakoś” nie powinno jednak istnieć w słowniku tych, którzy chcą wyglądać i bawić się zachwycająco. Ważne też, aby być ubranym, a nie przebranym. Chyba, że celem imprezy jest właśnie przebranie.
W czasie zabawy sylwestrowej każdy (a już na pewno każda) chce wyglądać olśniewająco. Dobór kreacji na tę noc jest zatem ważny i do postawienia tej tezy nie trzeba nikogo przekonywać. W kobiecych poradnikach można przeczytać, że warto postawić na błysk. To jedyna noc w roku, podczas której nikt nie zarzuci ci, że „świecisz jak choinka”. To czas, kiedy nie trzeba kurczowo trzymać się słowa „minimalizm”.
Gdzie znaleźć strój wyjątkowy?
Informacja ważna, jednakże w żaden sposób nie zasługująca na miano „odkrywczej”. Strój należy dobrać do miejsca, które planujemy odwiedzić w czasie sylwestrowej nocy. Inaczej ubierzemy się na domówkę, inaczej na wyjście do teatru, a jeszcze inaczej na bal.
Na balu pozostańmy i skupmy się na takim, w którym obowiązują stroje specjalne. Gdzie można w takowe się wyposażyć? Skorzystać można z wypożyczalni kostiumów Teatru Wielkiego. – Taka możliwość jest. Wypożyczalnia mieści się na ul. Polskiej. Szczegółowe informacje znajdują się na naszej stronie internetowej – informuje Anna Boruta, public relations poznańskiej opery. – Kostiumy są najróżniejsze. I japońskie kimona i stroje zwierząt. Przeróżne kapelusze oraz inne nakrycia głowy – dodaje. Ceny są uzależnione od kategorii strojów. A te występują w postaci: A – kilkuskładnikowe np. kontusz + żupan +pas +czapka, B- jednoczęściowe np. suknia, C – dla dzieci do 15 roku życia, D- dodatki, E – dla pracowników Teatru. – Wraz z należnością za wypożyczenie kostiumów pobierana jest kaucja w wysokości 50 złotych. Po zwrocie kostiumów w terminie jest zostaje ona zwrócona. Kaucja przepada w momencie nieterminowego ich oddania – dowiadujemy się.
Chcę być piwem z kapslem
- Dla dzieci ponadczasowe są na pewno stroje księżniczek, jeżeli chodzi o dziewczynki i stroje super bohaterów w przypadku chłopców. Dorośli wydaje mi się, że wolą nieco zabawniejsze przebrania – uważa Agnieszka, mama dwójki dzieci w wieku wczesnoszkolnym. – Wiele też zależy od okazji. W Sylwestra możemy sobie pozwolić na więcej koloru, tak mi się przynajmniej wydaje – dodaje.
Pomysły na przebrania można znaleźć w galerii kostiumów w sklepie internetowym mega stroje.pl . Uwagę przykuwają stroje tematyczne np. żywność i napoje. Zauważyć tam można kostium homara, kurczaka, hot doga czy piwa z kapslem. Możliwy staje się również powrót do dzieciństwa. A to za sprawą kostiumów postaci z bajek i filmów: królowa Nilu, Czerwony Kapturek, Scorpion z Mortal Kombat lub Tinky Winky, czyli fioletowy Teletubiś z czerwoną torebką. Wrażenie robią także stroje mundurowe. Panowie mogą stać się marynarzami, żołnierzami, policjantami czy pilotami. Te kostiumy mają też żeńskie odpowiedniki. Przecież wiadomo za mundurem i panny i panowie sznurem.
Karnawał to idealny czas na szaleństwo… tematyczne
- Nigdy nie byłam na imprezie tematycznej, ale słyszałam od znajomych, że to fajna sprawa. Powrót do lat PRL-u lub dyskotekowych lat 80. i 90 to całkiem niezły pomysł. Podoba mi się również pomysł zabawy typu: kicz. Im śmieszniej, a nawet bardziej obciachowo, tym lepiej – uważa Marta, studentka z Poznania. – Albo temat: księżniczki i super bohaterowie. W dobie dzisiejszych feministek i delikatnych chłopców, taki powrót do dawnego podziału, chociaż na chwilę, przydałby się – dodaje.
Mniej ważny jest cel imprezy, ważna jest dobra zabawa. A w jakim charakterze, towarzystwie, stroju… pozostawiamy bez odpowiedzi. Niech każdy bawi się tak jak lubi najbardziej. Z kim lubi najbardziej i w jakim kostiumie (lub ubraniu) lubi najbardziej.
Szampańskiego Sylwestra i całego karnawału!