POZNAŃ NA MAPIE GRY
Poznań dołączył do miast, które mają własną edycję Monopoly. W sobotę, w Starym Browarze odbyła się oficjalna premiera tej popularnej na całym świecie gry. W co warto zainwestować? W grze są najpopularniejsze poznańskie obiekty, a także firmy i instytucje.
Monopoly to jedna z najpopularniejszych planszówek i bestseller w świecie gier, bijący rekordy popularności już od ponad 80 lat. Dotychczas na całym świecie sprzedano ponad 500 milionów egzemplarzy. Swoje wersje gry posiadały dotąd m.in. Nowy Jork, Londyn czy Sydney, a w Polsce Gdańsk, Kraków czy Wrocław. Teraz do ich grona dołączyła także stolica Wielkopolski.
- Kiedy patrzę na tę grę to widzę Poznań, jako miasto z historią, które ma piękne zabytki i bogatą ofertę edukacyjną. Jest to też miasto nowoczesne, które cały czas się zmienia - mówił podczas premiery Bartłomiej Sikorski, wydawca gry, przedstawiciel firmy Winning Moves. - Mamy teraz długie jesienne wieczory. To jest czas, kiedy można usiąść wspólnie z rodziną i zagrać w tę grę. Moja rada: kupujcie nieruchomości, inwestujcie w nowe hotele, zbierajcie czynsz i wygrywajcie!
Najdroższym polem na planszy, które zapewne stanie się przedmiotem pożądania wielu graczy jest poznański Ratusz. Sporo warte są także Stary Browar, Urząd Miasta, Centrum Kultury Zamek i Muzeum Powstania Wielkopolskiego. Na planszy nie zabrakło tak charakterystycznych miejsc, jak: Międzynarodowe Targi Poznańskie, kolejka Maltanka, Ostrów Tumski, jezioro Maltańskie, mural na Śródce, Zoo, Twierdza Poznań czy Brama Poznania ICHOT. Zainwestować swoje pieniądze możemy także w MPK Poznań, Galerię Malta, Nickel Development Warzelnia, blok Snake, budynek przy ul. Towarowej 39, Volkswagen Poznań oraz hotele - Mercury, Novotel i Ibis. W grze nie zabrakło również oferty edukacyjnej. Gracze Monopoly Poznań zobaczą na planszy Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Wyższą Szkołę Bankową oraz Szkołę Podstawową nr 51. Mieszkańców naszego miasta ogrzewa Elektropciepłownia Karolin, natomiast na temat bieżących wydarzeniach informuje ich portal Epoznań i Radio Eska.
- Na planszy są miejsca, które stały się już symbolami Poznania. Najdroższą nieruchomością w grze jest Ratusz - słusznie, bo Stary Rynek to wizytówka naszego miasta. Mamy też jednak szereg innych charakterystycznych budynków. Cieszy mnie, że jednym z nich jest blok Snake na Ratajach. W tej części Poznania mieszka 64 tys. osób - to kilkanaście procent mieszkańców Poznania - mówił prezydent miasta, Jacek Jaśkowiak, który odniósł się z sentymentem także do samej gry. - Grywałem w nią z synami - jednym i drugim, a teraz czekam, by móc zagrać razem z wnuczką. Na pewno też będę zabierał tę grę na wakacje, by w ten sposób promować Poznań - dodał prezydent Poznania.