MALOWANIE ŚWIATŁEM I KRYMINALNE LABORATORIUM - NOC NAUKOWCÓW W POZNANIU
Malowanie światłem, budowanie robotów, wytwarzanie prądu z ziemniaka i nauka chińskiej kaligrafii - podczas tegorocznej Nocy Naukowców atrakcji na pewno nie zabraknie. Wydarzenie, w którym bierze udział 7 poznańskich instytucji naukowych, rusza już w piątek.
Idea Nocy Naukowców zakłada, że w tym samym czasie, 29 września, w całej Europie odbędą się imprezy popularno-naukowe i rozrywkowe. Tej nocy naukowcy odejdą od swoich codziennych obowiązków, aby bawić się wspólnie z publicznością. Każdy mieszkaniec Poznania będzie mógł wcielić się w badacza i przekonać się, że nauka jest pasjonująca.
W poznańskiej edycji akcji weźmie udział aż siedem instytucji naukowych: Politechnika Poznańska, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Uniwersytet Przyrodniczy, Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe, Instytut Chemii Bioorganicznej PAN, Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego i Uniwersytet Ekonomiczny.
Podczas Nocy Naukowców na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, uczestnicy będą mogli wziąć udział w wielu ciekawych. M.in. na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych dowiedzą się, w jaki sposób dinozaury zdobywały pożywienie, a także zbudują ich modele. Fani kryminału także znajdą coś dla siebie. Jak co roku będą mogli uczestniczyć w warsztatach CSI - Kryminalne Laboratorium Wydziału Biologii, gdzie będą mogli się dowiedzieć jak zbierać ślady, albo na czym polega praca entomologa sądowego.
Program Nocy Naukowców jest skierowany do wszystkich, niezależnie od wieku. Dla uczestników przygotowano konkursy, warsztaty i pokazy w ponad 40 miejscach na terenie całego miasta.
Na wszystkie imprezy i koncerty Nocy Naukowców wstęp jest wolny, ale na część z nich obowiązuje wcześniejsza rejestracja.
Dokładny program wydarzenia można znaleźć na stronie Nocy Naukowców: http://www.poznan.nocnaukowcow.pl
(źródło: poznan.pl)