KOCIAKI, ROGALIKI, A MOŻE CZOŁGI?
Sobota to okazja do spędzenia miłego czasu w rodzinnym gronie. Pretekstów nie powinno zabraknąć. W Poznaniu będą wystawy, warsztaty kulinarne i spektakl odpowiadający na pytanie: czy ryby śpią.
Miłośnicy kocich piękności powinni mieć powody do zadowolenia. Poznań zamieni się w światową stolicę właśnie tych zwierząt. W hali Arena przez weekend będzie można podziwiać pół tysiąca kociej arystokracji z całego świata. Jak zapewniają organizatorzy, tegoroczna wystawa jest wyjątkowa pod wieloma względami np. obchodzony będzie wtedy jubileusz 30-lecia rejestracji pierwszego kota rasowego w naszym mieście.
Wystawa to jedna z niewielu okazji dla zwiedzających na obserwowanie i zdobywanie wiedzy o kocich rasach, ich zwyczajach i charakterach. Jak co roku, na wystawie będzie można również wesprzeć fundacje, dla których nie jest obojętny los kotów bezdomnych, dla dzieci zaś szczególnie polecamy konkurs plastyczny z nagrodami oraz malowanie buziek i animacje. Międzynarodową Wystawę Kotów Rasowych honorowym patronatem objął Prezydent Miasta. Koty będzie można podziwiać w godzinach od 10 do 17.
Zróbmy rogalika!
W świetlicy Cafe natomiast w ramach cyklu „Zróbmy to razem” odbędą się warsztaty rogalikowe. – Ale nie te wielkie, słynne, świętomarcińskie, ale małe, domowe, najprostsze na świecie nadziewane powidłami, marmoladą lub marcepanem i ozdobione. Każdy zgodnie z upodobaniem jego twórcy – przekonują organizatorzy. – Każdy uczestnik wykona kilka rogalików , które na jego oczach się upieką, a po lekkim ostudzeniu zostaną własnoręcznie wykończone – dodają. Warsztaty rozpoczynają się o godzinie 12:30 w Świetlicy Cafe.
A gdy dzieci już upieką i skosztują przynajmniej część swoich rogali, będą mogły przejść się na spektakl pt. „Czy ryby śpią?” Jest to przedstawienie napisane właśnie z myślą o najmłodszych. – Są ludzie, którzy umierają, bo są smutni i samotni, i potem sami się zabijają. Skaczą do wody i zapominają, że umieli pływać. Albo biorą tabletki, po których się zasypia, ale już nie budzi. Chcę powiedzieć, że: wszyscy kiedyś umieramy. Tak czy siak – brzmi fragment sztuki. Spektakl pojawi się na deskach Teatru zarówno w sobotę jak i w niedzielę o godzinie 17 w Teatrze Polskim.
Pokazy w Muzeum Uzbrojenia
Poszkodowani nie będą również miłośnicy historii. W Muzeum Uzbrojenia odbędzie się V edycja „Pancernych spotkań”. W programie odbędą się pokazy dynamiczne, w tym m.in. repliki samochodu pancernego wz. 34, amerykańskiego ciągnika M-29, obsługi działa wz. 02/26 oraz wyrzutni rakietowej BM-13 „Katiusza” i samochodu ciężarowego ZIS-5/12. Zwiedzający będą mieli także okazję wejść do czołgu średniego T-34/85, działa samobieżnego ISU-122 czy do transporterów MTLN, PTSM, SKOT. Bilety wstępu kosztują 6 zł – normalny i 3 zł ulgowy. Dzieci do lat siedmiu wchodzą za darmo.
Ta historyczna impreza rozpocznie się o godzinie 10 i potrwa do godziny 16.
Okazji do rodzinnych spacerów jest zatem wiele. Można zdecydować się na opcję historyczną, twórczo-kulinarną lub teatralną. Dla każdego coś się znajdzie!