Esperal Poznań - wszywka alkoholowa w Twoim mieście
Alkoholizm to choroba, która nie może być lekceważona. Nieleczona prowadzi do wyniszczenia organizmu, a nierzadko także do śmierci. Wyniki badań wskazują, że problem z nadużywaniem alkoholu dotyczy już około 12% społeczeństwa i rujnuje życie setek tysięcy rodzin. Pokonanie choroby alkoholowej jest ciężkie, ale nie niemożliwe. Wystarczy znaleźć w sobie silną wolę i rozpocząć leczenie w sposób zdecydowany i odpowiedzialny.
Czym jest i jak działa wszywka alkoholowa
Wszywka alkoholowa (esperal Poznań) to lek o nazwie disulfiram, który wszywa się w okolicy pośladka. Zaszycie alkoholowe ma za zadanie ograniczyć chęć spożywania alkoholu, co jest nieocenionym wsparciem w walce z alkoholizmem.
Esperal hamuje proces rozkładu alkoholu do mniej szkodliwego kwasu octowego, przez co spożyty alkohol gromadzi się w organizmie człowieka i prowadzi do silnego zatrucia pokarmowego. Objawy, które na skutek tego występują, bardzo często porównywane są do kaca, jednak działanie esperalu sprawia, że dolegliwości są dużo silniejsze.
Leczenie alkoholizmu wspierane przez wszycie esperalu - czy jest skuteczne?
Alkoholizm jest chorobą przewlekłą, która przejmuje kontrolę nad całym życiem osoby uzależnionej. Esperal jest najskuteczniejszym sposobem na to, żeby rozpocząć walkę z uzależnieniem od alkoholu i zachować trwałą abstynencję. Aby leczenie było skuteczne, zaleca się kompleksową terapię uzależnień. W związku z tym wszystkim naszym pacjentom, oprócz wszycia esperalu, zalecamy również detoks alkoholowy, który łagodzi objawy zespołu odstawiennego oraz psychoterapię, która pozwala odzyskać kontrolę nad życiem.
Ile kosztuje wszycie esperalu w Poznaniu?
Ceny za wszycie esperalu w Poznaniu są bardzo różne i zazwyczaj zależą od wybranego pakietu. W przychodni terapii uzależnień Nasz Gabinet w Poznaniu cena za wszycie esperalu zaczyna się już od 550. Na podstawowy koszt zabiegu wszycia esperalu składa się implantacja esperalu, znieczulenie miejscowe, szwy rozpuszczalne (lub standardowe), konsultacja lekarska, usunięcie szwów, antybiotyk. Końcowa cena za wszycie esperalu zależy od wybranego pakietu oraz potrzebnej dawki leku.
Spożycie alkoholu po wszyciu esperalu - jakie są skutki?
Po wszyciu esperalu spożycie choćby śladowej ilości alkoholu wywołuje szereg nieprzyjemnych objawów, które są na tyle poważne, że skutecznie zniechęcają do sięgania po kieliszek. Zlekceważenie obecności esperalu i wypicie choćby niewielkiej ilości alkoholu powoduje:
- nudności i wymioty,
- zawroty głowy,
- ból głowy,
- duszności,
- uczucie niepokoju i lęk,
- kołatanie serca
- metaliczny posmak w ustach,
- skoki ciśnienia,
- zaczerwienienie twarzy,
- zwiększoną potliwość,
- zaburzenia psychiczne.
Substancja czynna leku esperal zaczyna działać po kontakcie z każdą porcją spożytego alkoholu - nawet w postaci cukierka czy płynu do płukania ust. Pierwsze objawy zaczynają pojawiać się już po paru minutach od wypicia.
Jak wygląda zabieg zaszycia alkoholowego w Poznaniu?
Zabieg wszycia esperalu jest bardzo prosty i wraz ze wstępną konsultacją medyczną trwa około 30 minut. Wykonują go doświadczeni chirurdzy, którzy od lat specjalizują się w leczeniu alkoholizmu. Dzięki podaniu znieczulenia miejscowego pacjent nie odczuwa żadnego bólu ani dyskomfortu. W trakcie zabiegu chirurg wykonuje niewielkie nacięcie w okolicy pośladków i umieszcza wszywki alkoholowe głęboko pod skórą pacjenta. Tabletki wszywane w okolicy pośladków ograniczają dolegliwości bólowe spowodowane przez poruszanie się oraz zapewniają lepsze warunki do zabliźnienia się rany. Blizna powstała w wyniku zabiegu jest tak niewielka, że po krótkim czasie staje się praktycznie niewidoczna. Sam zabieg jest mało inwazyjny i nie wymaga hospitalizacji ani wystawiania zwolnienia lekarskiego.
Zabieg implantacji esperalu - jak się do niego przygotować
Podstawowym warunkiem do przeprowadzenia zabiegu jest zachowanie przez pacjenta absolutnej abstynencji na minimum 24 godziny przed planowanym zaszyciem. Zaleca się jednak, aby czas ten wydłużyć do 48 godzin.
Nagłe zaprzestanie spożywania alkoholu zazwyczaj prowadzi do zespołu abstynencyjnego, który stanowi ogromne wyzwanie dla alkoholika. Aby zapobiec ciężkim objawom odstawiennym, zaleca się przeprowadzenie detoksu alkoholowego, który pomaga przerwać cug alkoholowy, pozwala oczyścić organizm z toksyn, łagodzi skutki nagłego zaprzestania spożywania alkoholu, a tym samym ułatwia rozpocząć długotrwałą abstynencję.
Pacjent zgłaszający się na zabieg ma także obowiązek zapoznać się z potencjalnymi reakcjami organizmu, które mogą być spowodowane przez wszywki alkoholowe, jeśli po zaszyciu nie zaprzestanie on picia alkoholu.
Jaki długo działa esperal?
Wszywka alkoholowa esperal pomaga w leczeniu alkoholizmu właściwie od momentu zaszycia. Pierwsze dolegliwości pojawiają się bezpośrednio po spożyciu alkoholu i mogą utrzymywać się do 10 godzin, sukcesywnie uniemożliwiając codzienne funkcjonowanie. Jeśli chodzi o ogólne działanie esperalu - zgodnie z zapewnieniem producenta preparatu - esperal ogranicza chęć sięgania po alkohol przez około 8 miesięcy. Jednak w rzeczywistości czas działania wszywki alkoholowej uzależniony jest od organizmu alkoholika, ponieważ w niektórych przypadkach substancja czynna może uaktywniać się nawet do 12 miesięcy.
Czy leczenie esperalem jest bezpieczne?
Implantacja esperalu pod żadnym pozorem nie ogranicza codziennego funkcjonowania i nie stanowi zagrożenia dla zdrowia ani życia pacjenta - pod warunkiem stosowania się do zaleceń lekarza. Aby uniknąć uciążliwych objawów, wystarczy całkowicie ograniczyć spożycie alkoholu.
W trosce o bezpieczeństwo naszych pacjentów poradnia leczenia alkoholizmu Nasz Gabinet nie oferuje terapii w postaci wizyt domowych. Sam zabieg jest mało inwazyjny i bezbolesny, a czas gojenia się rany bardzo krótki. Nacięcie powstałe w wyniku zabiegu zabliźnia się już po kilkunastu dniach i jest niemal niewidoczne.
Kto powinien skorzystać z implantacji esperalu?
Disulfiram przeznaczony jest przede wszystkim dla osób uzależnionych, które chcą pokonać alkoholizm, jednak nie potrafią poradzić sobie z chorobą alkoholową na własną rękę. Po pomoc w leczeniu nałogu mogą zgłaszać się zarówno alkoholicy, jak i ich najbliżsi. Terapia awersyjna esperalem pozwala przezwyciężyć chorobę alkoholową i rozpocząć całkiem nowe życie. Implantacja esperalu to doskonałe rozwiązanie dla osób, w przypadku których domowe metody i prośby najbliższych nie wystarczają, aby wytrwać w trzeźwości.
Szukasz pomocy?
Nie zwlekaj – skontaktuj się z nami już dziś!
+48 71 707 24 67
Przeciwwskazania do zabiegu
Istnieją czynniki, które wykluczają możliwość przeprowadzenia zabiegu w oparciu o wszywkę alkoholową. W związku z tym warunkiem koniecznym przed zabiegiem jest przeprowadzenie przez lekarza wywiadu medycznego z pacjentem. Przeciwwskazaniem do zabiegu są:
- nadwrażliwość na disulfiram,
- stan nietrzeźwości pacjenta lub wypicie alkoholu na 24 godziny przed planowanym zabiegiem,
- problemy z układem krążenia,
- problemy na tle psychicznym (w tym próby samobójcze),
- zażywanie niektórych leków.
Sieć przychodni leczenia alkoholizmu Nasz Gabinet w Poznaniu
Specjalistyczna terapia uzależnień w prywatnej poradni Nasz Gabinet w Poznaniu zajmuje się kompleksowym leczeniem choroby alkoholowej i zapewnia indywidualny sposób terapii dla każdego pacjenta. Staramy się, aby każdy w naszej przychodni czuł się dobrze i bezpiecznie oraz miał możliwość odzyskania równowagi psychicznej. Nasz Gabinet wyróżnia zaangażowanie w całą terapię, fachowa pomoc osobom uzależnionym podczas wszystkich etapów leczenia, profesjonalne podejście do pacjenta oraz pełna dyskrecja.
Esperal to obecnie najskuteczniejszy sposób, który pomaga w walce z nałogiem, jednak aby walka ta przyniosła oczekiwane rezultaty, powinna iść w parze zarówno z detoksem, jak i terapią z psychologiem. Tylko takie podejście do leczenia uzależnienia pozwoli osiągnąć pełen sukces, jakim jest pokonanie nałogu.